توضیحات کامل :

پاورپوینت جامعه شناسی پیر بوردیو

پاورپوینت جامعه شناسی پیر بوردیو شامل 66 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم اجتماعی ، اقتصاد و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

انسانها صرفا تابع قواعد ساختاری نیستند, آنها قواعد ساختاری را در استراتژی های شان به خدمت می گیرند

نبرد کنشگر و ساختار ، استراتژی های مبارزه ی زندگی پیربوردیو جامعه شناس ِ فرهنگ است و چهره ی شاخص جامعه شناسی در حوزه ی مطالعات فرهنگی است. مطالعات فرهنگی جریانی در حوزه ی علوم اجتماعی است که از چند دهه ی گذشته آغاز شده‏، و عموما شامل تحلیلهای بین رشته ای است و اغلب با پسوند (Studies) بکار می رود که خیلی هم زیاد هستند و انواعی از مطالعات را در زمینه ی مطالعات فرهنگی داریم. در این تحلیلهای بین رشته ای که با واژه ی Studies در مقابل logy (مثل Social Studies در مقابل Sociology ) بکار می رود اغلب جنبه ی آکادمیک و تخصصی قضایا کمتر است و محدودیت های رشته ای در اینگونه مطالعات زیاد رعایت نمی شود. مطالعات فرهنگی شامل زیرشاخه های فلسفه ی فرهنگ ‏، اقتصاد ِ فرهنگی ، جامعه شناسی ِ فرهنگ ، پدیدارشناسی ِ فرهنگ و ... می باشد که ویژگی آن در این است که در حوزه نظریه ها و روشهای یک رشته باقی نمی مانند.

در این مطالعات فرهنگی چند شاخه خیلی مهم است با چهره های مهمی همراه بوده اند. در مطالعات فلسفی و تاریخی ، یعنی مطالعات فرهنگی با رویکرد فلسفی چهره ی شاخص میشل فوکو است. در حوزه ی مطالعات فرهنگی با رویکرد نقد ادبی ژاک دریدا برجسته است، در نشانه شناسی رولان بارت، در جامعه شناسی همانطور که اشاره داشتیم بی شک پیر بوردیو چهره ی شاخص است.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

ساختارگرایی ِ بوردیو

ایراد به ساختارگرایی ِ بوردیو

از ساختار به استراتژی

درباره ی اصطلاح ریختار

محتوای ریختار

میدانهای اجتماعی

پایان

 

 

عنوان : جامعه شناسی پیر بوردیو

فرمت : پاورپوینت

حجم : 352 کیلوبایت

تعداد صفحات : 66

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

پاورپوینت جامعه شناسی پیر بوردیو